# Wnioski
Wnioski z analiz - Czemu jest, jak jest?
Dzięki początkowym, ogólnym analizom udało nam się zidentyfikować problem i zauważyć, że centrum Seattle jest najbardziej wypadkową częścią miasta. Dalsze analizy miały na celu znalezienie przyczyny takiego, a nie innego stanu rzeczy czyli odpowiedzenie na jedno z naszych pytań: "Czemu jest, jak jest?". Centrum miasta jest jedną z dzielnic, gdzie koncentrują się wszystkie atraktory ruchu, co skutkuje dużą liczbą pieszych. Okazało się też, że pomimo, iż jest to centrum, nie jest ono odpowiednio dobrze oznakowane, co skutkuje tym, że nie jest bezpieczne. Brakuje prędkościomierzy i świateł ostrzegawczych, co w połączeniu z intensywnym ruchem pieszym skutkuje dużą liczbą wypadków, co wykazały przeprowadzone przez nas analizy.
Tereny mieszkaniowe cechują się małym zintegrowaniem układu ulicznego, co przekłada się na większe obrażenia pieszych uczestniczących w wypadkach. Liczba wypadków na tych terenach wzrasta w godzinach popołudniowych podczas powrotu mieszkańców w centrum. Większa wypadkowość popołudniu niż rano ma związek ze zmęczeniem i rozkojarzeniem po całym dniu. Tereny mieszkaniowe całkowicie zamierają na noc. Rzadziej niż w centrum stosuje się kamery uliczne, za to częściej korzysta się z prędkościomierzy i świateł ostrzegawczych.
Na terenach przemysłowych występuje największa liczba wypadków ogółem (czyli tych z zarówno z udziałem kierowców, jak i pieszych i rowerzystów). Na tych terenach występuje silne przemieszania funkcji (stadion, lotnisko, sklepy, mieszkania, zakłady pracy, port itp.) Główne rozwiązania minimalizujące liczbę wypadków stosowane w tej przestrzeni to kamery uliczne i duża liczba przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną.
Propozycje rozwiązań - Co zrobić by było lepiej?
> skupienie działań zapobiegawczych na obszarze centrum
> wprowadzić znaki mierzące prędkość w centrum miasta (styl dostosowany do charakteru centrum)
> zwiększyć liczbę świateł ostrzegawczych w centrum (styl dostosowany do charakteru centrum)
> wprowadzić rozwiązania wpływające na zmniejszenie rozkojarzenia przechodniów (np. w dzielnicach centralnych wprowadzić inteligentną sygnalizacje komunikującą się z przechodniami)
> potrzebna większa kontrola ruchu w centrum